З ОПЕК готова вийти ще одна країна – ЗМІ

З ОПЕК готова вийти ще одна країна - ЗМІ

Фото: Getty Images Нафтове родовище в Іраку

Другий за величиною виробник Організації країн – експортерів нафти розмірковує про вихід із цього картелю.

Війна на Близькому Сході і пов’язаний з нею нафтовий шок стали однією з причин виходу з ОПЕК одного з найбільших нафтовиробників картелю – Об’єднаних Арабських Еміратів. Тепер таку можливість розглядає Ірак, який сильніше за інших постраждав від перекриття поставок з Перської затоки. Про це пише Reuters у четвер, 25 червня.   Високопоставлений представник міністерства нафти Іраку розповів виданню, що країні доведеться розглянути всі варіанти, якщо її квота в рамках ОПЕК не буде суттєво збільшена.

Ірак розглядав можливість виходу з картелю, якщо той не дозволить значно збільшити видобуток, розповіли інші люди, знайомі з ситуацією. Нафта є основним джерелом доходу для країни, що займає друге місце в ОПЕК за обсягами видобутку і є однією з п’яти держав, що його заснували. Квота для Іраку становить 4,378 млн барелів на добу, і він майже вибирав її до початку війни, видобуючи в лютому 4,2 млн. Але в травні цей показник склав всього 1,48 млн барелів на добу.   “Ірак працює над відновленням експорту нафти в повному обсязі і націлений найближчими роками довести видобуток до 7 млн барелів на добу”, – заявив представник уряду Хайдер аль-Абуді. 
  Новий прем’єр-міністр Іраку Алі аз-Зейді, який обійняв посаду в травні, заявив, що країна хоче, щоб картель збільшив квоту з урахуванням його видобувних потужностей та чисельності населення.
  Однією з причин, через яку ОАЕ оголосили наприкінці квітня про свій вихід із ОПЕК, також були постійні суперечки про розмір квоти, які їм доводилося вести з лідером організації – Саудівською Аравією. ОАЕ були однією з небагатьох країн, які мають резервні потужності для збільшення виробництва. За квоти в 3,4 млн барелів на добу вони в лютому видобували 3,64 млн, а могли б – 4,3 млн барелів.
  Обмеження видобутку квотою призводить до простою близько 30% потужностей, доходи від експлуатації яких допомогли б ОАЕ компенсувати втрачені через війну доходи від туризму, фінансів та бізнесу, а також інвестувати у будівництво трубопроводів в обхід Ормузької протоки.

Нагадаємо, рівень видобутку нафти членами Організації країн – експортерів нафти у травні сягнув мінімуму більш ніж двох десятиліть.

Джерело

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь